صفحه معبر در فیسنما صفحه معبر در افسران صفحه معبر در پاتوق منتظران صفحه معبر در سنگریها صفحه معبر در کلــوب
آخرین مطالب


معبر صفر و یکی ها - آیا تا به حال حافظه سیستم خود را به دلیل آسیب از دست داده اید؟ قطعا کسانی که در یک چنین موقعیتی قرار گرفته اند خاطرات خوشی بابت از دست رفتن بخش عظیمی از اطلاعات خود ندارند ...
:: جهت مشاهده بقیه پست به ادامه مطلب مراجعه کنید ::اگر به دنبال فرار از یک چنین موقعیت وحشتناکی هستید، بهتر است هرچه سریعتر از میزان سلامت حافظه اصلی سیستم خود با خبر شوید!

متاسفانه هیچ نوشدارویی برای جلوگیری از مرگ هارد دیسک وجود ندارد. نه حافظه های دیسکی و نه حافظه های SSD هیچ کدام از خطر از کار افتادگی مصون نیستند و به مرور زمان و در اثر استفاده طولانی مدت بازنشسته میشوند و همراه با خود بخش اعظمی از اطلاعات کاربران را از بین میبرند.

اما تنها راه برای جلوگیری از خسران شدید در این سناریو، آن است که از وضعیت سلامت حافظه سیستم خود مطلع شوید تا قبل از هرگونه اتفاق ناگوار بتوانید دست کم اطلاعات حیاتی خود را نجات دهید:

چقدر از میزان سلامت هارد دیسک خود خبر دارید؟

نرم افزار Hard Disk Sentinel ابزاری است که شما را به خوبی از وضعیت فعلی سلامت حافظه سیستم مطلع میسازد. در واقع این نرم افزار یک ابزار رصد و آنالیز HDD و Multi OS SSD است. هدف از طراحی آن آزمون، خطایابی و برطرف کردن مشکلات حافظه سیستم است. همچنین وضعیت سلامت و نحوه عملکرد حافظه را نیز گزارش میکند. یک ابزار جامع و کامل برای مراقبت از حافظه:

چقدر از میزان سلامت هارد دیسک خود خبر دارید؟

نصب نرم افزار بسیار ساده است و واسط کاربری آن علیرغم آنکه در نگاه اول کمی شلوغ به نظر میرسد، اما کاملا یکپارچه بوده و تقسیم بندی مناسبی برای عملکردها دارد.

در پنل سمت راست اطلاعات کلی حافظه اعم از مدل و ظرفیت آن مشخص شده است و همچنین میزان سلامت هارد دیسک نیز نشان داده شده است. در تب اصلی یعنی Overview شما میتوانید به شکل دقیق میزان سلامت هارد دیسک، نحوه عملکرد آن و طول عمر و زمان فعالیت هارد دیسک را مشاهده کنید:

چقدر از میزان سلامت هارد دیسک خود خبر دارید؟

همچنین در تب Temperature میتوانید اطلاعاتی را در خصوص وضعیت درجه حرارت حافظه در حال حاضر، به شکل میانگین و حتی تاریخچه آن را مشاهده نمایید:

چقدر از میزان سلامت هارد دیسک خود خبر دارید؟

همچنین اگر مشتاق هستید که از نحوه و جزئیات عملکرد هارد دیسک خود اطلاع پیدا کنید، میتوانید به تبDisk Performance رجوع کنید. در این تب اطلاعاتی نظیر حداکثر سرعت خواندن / نوشتن حافظه و همچنین میزان فعالیت فعلی هارد با نمودار گرافیکی ارائه شده است:

چقدر از میزان سلامت هارد دیسک خود خبر دارید؟

اما شاید مهمترین تب در واسط کاربری این برنامه تب S.M.A.R.T باشد. S.M.A.R.T مخفف ترکیب Self Monitoring, Analysis and Reporting Technology است و درواقع به شکل دقیق و با اعداد و ارقام مشخص کننده وضعیت سلامت هارد دیسک است:

چقدر از میزان سلامت هارد دیسک خود خبر دارید؟

در این قسمت شما میتواندید مجموعه ای از مشکلات موجود بر روی دیسک و درجه بحرانی بودن آنها را مشاهده کنید. این امر به شما در یافتن نقاط مشکل ساز حافظه یاری میرساند و بر اساس اطلاعات آن میتوانید در زمان مناسب اقدام به نجات داده های خود از روی سیستم کنید.

البته امکانات این نرم افزار به همین ارائه اطلاعات محدود نمیشود. این نرم افزار همچنین میتواند اقدام به انجام آزمایشهایی بر روی حافظه کند که این ازمونها به کل جزئی به بررسی وضعیت حافظه میپردازند.

در مجموع Hard Disk Sentinel یکی از بهترین نمونه هایی است که میتواند کاربران را از وضعیت کلی حافظه سیستم مطلع سازد.

به قلم محمد سمائی در تاریخ : پنجشنبه 8 اسفند 1392

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


اوقات شرعی ملارد
امــــروز:
نظرسنجی وب
آیا امام زمان از شما راضیه؟
بــلاگ تــو
نوای آنلایـن معبــر
ابزار وبلاگنویسی
فـال روزانه
آرشیو نمازجمعه ملارد
پیشنهاد ما به شما
مشاهده بهتر معــبر
افتخارات معبــر
وب مراجع و علما


کلیـپ منتخب معبــر
بیســـــــیم به مدیر
وبلاگهای مرکزی
خبرنامه ایـمـیلـیرایانامه مدیر معبر
حــامی معبــر شوید
حـامیـان معبــر
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات