صفحه معبر در فیسنما صفحه معبر در افسران صفحه معبر در پاتوق منتظران صفحه معبر در سنگریها صفحه معبر در کلــوب
آخرین مطالب


از ساعات اولیه امروزسه شنبه صدها تن از جوانان معترض به سیاست های دولت ترکیه به جمع شماری از شهروندان این کشور که چند روزی است در میدان تقسیم حضور دارند، پیوسته اند.

حضور گسترده جوانان معترض در میدان تقسیم استانبول

شبکه تلویزیونی فرانس 24 دقایقی پیش با مخابره آخرین تصاویر از میدان تقسیم استانبول گزارش داد که جوانان و معترضان به سیاست های دولت اردوغان گروه گروه وارد میدان می شوند و به شمار زیادی از همو طنان خود می پیوندند.
به گزارش سرویس بین الملل شبکه ایران به نقل از منابع خبری، از سوی دیگر در ادامه تظاهرات ضد دولتی در شهر های مختلف ترکیه ، یک جوان 22 ساله پس از آنکه در یک تظاهرات ضد دولتی در جنوب این کشور هدف گلوله قرار گرفت، در بیمارستان جان خود را از دست داد.

شبکه تلویزیونی «ان تی وی» ترکیه اعلام کرد : این جوان که عبدالله جومرت نام داشت در تظاهرات ضد دولتی در منطقه ای در استان هاتای، هدف گلوله قرار گرفت و پس از انتقال به بیمارستان، به سبب شدت جراحات وارده جان سپرد.

خبر دیگر اینکه در شهر استانبول تظاهرکنندگان با سر دادن شعارهای ضد دولتی در نقاط مختلف این شهر از اردوغان نخست وزیر این کشور خواستند که از قدرت کناره گیری کند.

در یکی از خیابانهای این شهر تظاهرکنندگان ، یک دستگاه بیل مکانیکی را به طرف دفتر اردوغان نخست وزیر ترکیه راندند اما در نزدیکی ساختمان با موانع فلزی برخورد کرد و پلیس آنها را پراکنده کرد.

در ورودی جنوبی میدان تقسیم ترکیه میان نیروهای امنیتی و تجمع کنندگان در این میدان درگیری رخ داده است. بالگردهای ترکیه به صورت گسترده ای بر فراز میدان تقسیم مشغول گشت زنی هستند.

شهروندان ترک اردوغان را دیکتاتور خواندند و از جامعه جهانی درخواست کمک کردند.

یکی از معترضان ترک در این باره گفت:« بسیاری از دوستان من در معرض گاز اشک آور قرار گرفته و آسیب دیده اند. از گازهای فلفل نیز برای این منظور استفاده شده است.»

یکی دیگر از شهروندان معترض ترک درباره اردوغان گفت:« این تظاهرات در اعتراض به دیکتاتوری است. ما همگی اینجا هستیم تا این دیکتاتوری را سرنگون کنیم.»

خیابان های مختلف شهر آنکارا پایتخت ترکیه هم شاهد در گیری بین پلیس و تظاهرکنندگان بود که بر اثر آن شماری از تظاهرکنندگان زخمی شدند.در میدان کیزلای هزاران تظاهرکننده تجمع کرده بودند که پلیس ضد شورش با گاز اشک آور به آنها حمله کرد.

به نقل از خبرگزاری: شبکه ایران

به قلم محمد سمائی در تاریخ : سه شنبه 14 خرداد 1392

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


اوقات شرعی ملارد
امــــروز:
نظرسنجی وب
آیا امام زمان از شما راضیه؟
بــلاگ تــو
نوای آنلایـن معبــر
ابزار وبلاگنویسی
فـال روزانه
آرشیو نمازجمعه ملارد
پیشنهاد ما به شما
مشاهده بهتر معــبر
افتخارات معبــر
وب مراجع و علما


کلیـپ منتخب معبــر
بیســـــــیم به مدیر
وبلاگهای مرکزی
خبرنامه ایـمـیلـیرایانامه مدیر معبر
حــامی معبــر شوید
حـامیـان معبــر
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic