صفحه معبر در فیسنما صفحه معبر در افسران صفحه معبر در پاتوق منتظران صفحه معبر در سنگریها صفحه معبر در کلــوب
آخرین مطالب


:: جهت مشاهده این خبر به ادامه مطلب مراجعه کنید ::


معبر صفر و یکی ها، به نقل از اقتدار ملارد – مشکل آمریکا با نظام جمهوری اسلامی ایران بر سر مبانی فکری این نهضت اسلامی است.
فرمانده سپاه ناحیه مقاومت ملارد در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه شهرستان به مناسبت دهه مبارک فجر و پیروزی انقلاب اسلامی ایران به بیان اقدامات ۳۵ سال گذشته آمریکا در قبال حکومت اسلامی تشکیل شده در جمهوری اسلامی ایران پرداخت .

سرهنگ قدیری دشمنی آمریکا با نظام جمهوری اسلامی را ریشه دار در بنیان های فکری استعمار و نهضت اسلامی امام خمینی (ره) دانست و افزود : با بیان درست و تبین مواضع فکری می توان از سوء برداشت های رایج جلوگیری کرد و پاسخی کوبنده به دشمنی افراد ومعاندان با نظام و انقلاب و رهبری داد .

وی با شعاری که پایان همه مشکلات در ارتباط با آمریکا حل و فصل می شود را مخالف کلام و تفکر حضرت امام خمینی (ره) برشمرد و خاطر نشان کرد : کلام مذاکره با آمریکا تنها با منافع آمریکا همراه شدن را باید در پی داشته باشد تا آنها از خواسته های دیگرشان چشم پوشی کنند و مشابه دیگر کشورها نیز با ایران رفتار کنند ، ولی مملکت ما در بحبوحه انقلاب اسلامی هیچ گاه سر تسلیم در برابر ابرقدرتها فرود نیاورده و به حمد خدا و با رهنمون های رهبری معظم انقلاب نیز هیچ گاه اسیر دسیسه های استعماری آنان نخواهد شد .

جنگ یا دوستی با آمریکا ؟

قدیری آفات تصمیم گیری راهبردی در زمینه ارتباط با آمریکا را منوط به پاسخ دادن به چند سوال اساسی با شناخت مواضع آمریکا و شناخت داشته های خودی دانست و افزود : برخورد احساسی و سلیقه ای سبب فریب خوردن انسان می شود .

IMG_0480

وی پایبندی به شعار امام خمینی (ره) : “آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند ” را کتیبه ای یادگار از ایشان برای تمامی نسل ها دانست که می تواند سرلوحه همه امور باشد ، چرا که امام پس از انقلاب و درگیری های داخلی ، بحبوحه جنگ و … پس از تسخیر لانه جاسوسی فرمود : “آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند “.

قدیری توجیه منافع فردی و گروهی بر منافع مردم را یکی از ضرورتهای مورد نیاز در تصمیم گیری  دانست که می تواند با توجه به محاسبات دقیق علمی قدرت سی و پنج ساله کشور را با وجود همه تحریم ها و مشکلات بررسی کرد ،و گام اول در تصمیم خردمندانه را شناخت اهداف کشور مقابل عنوان کرد .

وی پاسخ به پنج سوال اساسی در زمینه ارتباط با آمریکا را نتیجه بخش خواند و گفت :

۱-      آمریکا متجاوز است یا متعادل ؟

۲-      آمریکا قانون پذیر است یا قانون گریز؟

۳-      آمریکا عهد شکن است یا پایبند به عهد و پیمان ؟

۴-      آمریکا دارای حکومتی متعارف یا ستیزه جو است ؟

۵-      آمریکا دوست است یا دشمن ؟

وی پاسخ به این سوالات برای مردمی که سی و پنج سال در گیر با مواضع خصمانه آمریکا بوده اند را بسیار حیاتی و راهگشا دانست و خاطر نشان کرد ، شهدای گرانقدر ما ، جانبازان سرافراز نظام اسلامی یادگاران زیاده خواهی ابر قدرت ها و مستکبران عالم است که بدنبال پاسخ این سوالات هستند .

قلاده های که آمریکا بر گردن ملت ها می اندازد

قدیری  هشت قلاده را برای ارتباط با آمریکا ذکر کرد که به شرح زیر است .

۱-      داشتن پایگاه نظامی در کشور مستعمره خود برای مقاصد نظامی بدون دخالت کشور مورد نظر

۲-      حضور مستشاران نظامی آمریکا در کشور هدف به منظور پیگیری اهداف آمریکا در آن کشورها

۳-      گوش به فرمان بودن کشور مورد نظر در مسائل سیاسی داخلی ، بین المللی و تنظیم روابط بر اساس تمایل آمریکا

۴-      سرکوب مخالفان آمریکائی در داخل کشور مورد نظر

۵-      تلاش کشور مذکور جهت به رسمیت شناساندن رژیم جعلی و غاصب اسرائیل و سرکوب مخالفان این رژیم پوشالی

۶-      تفسیر حقوق بشر به زبان وقلم مستشاران آمریکائی

۷-      در نظر گرفتن منافع منافع اقتصادی و سیاسی آمریکا در حد منافع کشور مورد نظر و تصمیماتی مبتنی بر منافع آمریکا

۸-      جاسوسی از کشور مورد نظر و تاسیس لانه جاسوسی در کشور مورد نظر

وی در انتها با اشاره به در خواست ۱۹۰ نماینده مجلس شورای اسلامی ، در ارتباط به پاسخ دادن به شرارت های آمریکا علیه کشور جمهوری اسلامی را نشانی دیگر از خواست مردم دانست که مسئولان باید پاسخ گوی آن باشند.

قدیری خاطر نشان کرد رابطه کشورها با آمریکا همانگونه که امام فرمودند : “رابطه گرگ و میش است ” و رژیم آمریکا رژیمی سراسر دروغ و استکبار است و با آمریکا تا آخر ایستاده ایم و تا زمانی که دست از خوی استکباری خود بر ندارد روابطی با آنها ایجاد نخواهیم کرد .

تا زمانی که آمریکا از آن طرف دنیا برای ایجاد نا امنی در لبنان ، فلسطین و دیگر کشورهای منطقه دست به لشگر کشی می زند ، دارای خوی گرگ صفتی است و ایجاد رابطه با آنها برای ما منفعتی در بر ندارد چرا که چشم داشت آمریکا به شاهراه خلیج فارس برای غارت داشته های ملت های مظلوم است.

به قلم محمد سمائی در تاریخ : سه شنبه 22 بهمن 1392

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


اوقات شرعی ملارد
امــــروز:
نظرسنجی وب
آیا امام زمان از شما راضیه؟
بــلاگ تــو
نوای آنلایـن معبــر
ابزار وبلاگنویسی
فـال روزانه
آرشیو نمازجمعه ملارد
پیشنهاد ما به شما
مشاهده بهتر معــبر
افتخارات معبــر
وب مراجع و علما


کلیـپ منتخب معبــر
بیســـــــیم به مدیر
وبلاگهای مرکزی
خبرنامه ایـمـیلـیرایانامه مدیر معبر
حــامی معبــر شوید
حـامیـان معبــر
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic